Головна


Вітаємо Вас 
на сайті 
фахового коледжу
закладу вищої освіти 
"Буковинський державний медичний університет!

Вперше в Чернівцях !

   Фаховий  коледж закладу вищої освіти "Буковинський держаний медичний університету" запрошує на навчання ( 
після 
11 класу) 
за спеціальністю 
"Стоматологія" (зубний  технік, освітній ступінь - молодший бакалавр)
  
  

Зубний технік, як невід’ємна складова протезування пацієнта

Красиві, здорові зуби - мрія кожної людини. Однак, при деяких захворюваннях зубощелепної системи, при неправильному розвитку зубів і щелеп, при ураженнях твердих тканин зубів, навколозубних тканин і порушенні цілісності зубних рядів, при різних травмах  виникають дефекти, які не лише порушують нормальний акт жування, але й естетично неприємні для сприйняття. Усунути дані дефекти допомагають спеціальні зубні протези та ортопедичні апарати, які виготовляють зубні техніки. Робота зубного техніка рівноцінна, по значимості для пацієнта, роботі лікаря. Зубний технік є головним помічником і колегою лікаря-стоматолога (ортопеда). За зліпком, зробленим лікарем з щелепи хворого, він виготовляє знімні (з пластмаси) і незнімні (із золота, сталі, кераміки тощо) протези. Процес виготовлення зубних протезів вимагає ювелірної роботи. Якість діяльності зубних техніків має бути дуже високою, адже пацієнт фізично відчуває кожну його помилку або недбалість. Для майстра дуже важливі такі якості, як акуратність, точність рухів, гарний окомір, чуття дотику.

Працівник даної професії повинен постійно усвідомлювати, що він працює для людей, що результати його праці приносять людям радість і велику користь, рятують від фізичних страждань, роблять людей красивішими. Працюють зубні техніки у зуботехнічних лабораторіях, які знаходяться у спеціальних інститутах протезування, у стоматологічних клініках та поліклініках. Надає стоматологічну, ортопедичну допомогу населенню, готує різні види коронок, штифтові зуби, мостоподібні конструкції, протези, пластинки та інші ортопедичні і ортодонтичні конструкції. Зубний технік повинен знати: основи будови та функції жувального апарату, відомості щодо стоматологічних захворюваннь, принципи клінічних етапів і технологію виготовлення стоматологічних, ортопедичних і ортодонтичних конструкцій та апаратів. Професійно важливими якостями є: спостережливість, просторове мислення, акуратність, стійкість до монотонності, вправність рук.

Робота зубного техніка є одною з найбільш оплачуваних із професій та великим пріоритетом у подальшому навчанні на лікаря-стоматолога.